mediniai padeklaiMedinis padėklas – krovinių gabenimo ir sandėliavimo įtaisas. Tai standi plokščia platforma, pritaikyta kelti ir vežti padėklų krautuvais ir/ar vežimėliais, skirta prekėms ar kitokiems kroviniams sukrauti, kad būtų patogiau tuos krovinius sandėliuoti, skirstyti, gabenti. Kroviniai sukraunami ant medinio padėklo ir pritvirtinami. Dalis medinių padėklų yra dėžių formos ar yra taip sukonstruoti, kad tinka pervežti specialiems kroviniams (pvz., birioms medžiagoms, skysčiams ir pan.).

Vis didesnis medinių padėklų naudojimas transporte ir sandėliavime labai susijęs su konteinerių naudojimu transporte. Medinius padėklus lengva sukrauti į konteinerius, o nugabenus į paskirties vietą – lengva iškrauti. Daugelis medinių padėklų skirti pakrauti sunkiems kroviniams (1000 kg dažnai yra normali padėklo apkrova). Šiais laikais kasmet pagaminama apie pusę milijardo padėklų. Vien JAV naudoja apie 2 milijardus padėklų.

Padėklų standartizavimas

Pasaulyje nėra sutarta dėl vienodų padėklų dydžių. Dažnai kompanijos ir organizacijos turi savus standartinius padėklų dydžius, nors egzistuoja plačiai naudojami padėklų dydžių standartai.

ISO padėklų standartas

Tarptautinė Standartų Organizacija ISO (International Organization for Standardization) ISO standarte „ISO 6780: Flat pallets for intercontinental materials handli

Uždaryti meniu